Kategorijos

Naudinga žinoti

Iš pėdkelnių istorijos

         Ar galite patikėti, kad pėdkelnės, be kurių šiandien greičiausiai nė viena neapsieitume, buvo išrastos tik šeštajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje? Iki tol moterys mūvėjo prisegamas natūralaus arba dirbtinio šilko, vėliau – nailono kojines. Kurį laiką pėdkelnės vis dar buvo gaminamos su siūle nugaroje. 1965 m. išradus cirkuliacines mezgimo mašinas pradėtos gaminti besiūlės pėdkelnės. Nors pėdkelnės buvo kur kas patogesnės už prisegamas kojines, moterys neskubėjo jų atsisakyti. Tačiau tai truko neilgai. Vis trumpėjant sijonams ir  prasidėjus mini sijonėlių manijai, pėdkelnės laimėjo lemiamą kovą dėl vietos mados pasaulyje.

Tinkamas dydis

       Ant pėdkelnių pakuotės rasite dydžių lentelę. Pėdkelnių dydis joje bus pažymėtas romėniškais: I, II, III, IV arba arabiškais skaitmenimis: 1, 2, 3, 4. Lentelės viršuje turėtų būti nurodytas svoris kilogramais, o šone – ūgis centimetrais. Atsižvelgdama į savo ūgį ir svorį, nesunkiai išsiaiškinsite, kuris dydis tinka būtent jums. Žemiau pateiktoje lentelėje nurodomi pėdkelnių ir drabužių dydžiai.

Pėdkelnių priežiūra

         Kad netektų atsisveikinti su pėdkelnėmis jau po pirmojo skalbimo, skalbkite jas ne skalbyklėje, o rankomis ir drungname muiluotame vandenyje. Pėdkelnėms skalauti nepatartina naudoti audinių minkštiklio, nes gaminyje esantis elastanas praras tamprumą ir tvirtumą. Jei norite, kad pėdkelnės greičiau išdžiūtų, suvyniokite jas į rankšluostį ir šiek tiek nuspauskite. Nedžiaukite pėdkelnių tiesiai ant radiatoriaus. Ypač plonas pėdkelnes maukitės drėgnomis ar kremu išteptomis rankomis.

          Nors kartą pėdkelnes yra pirkusi kiekviena mergina. Tačiau tik nedaugelis iš mūsų gerai žino ir supranta, ką perka. Pirkdamos pėdkelnes, visuomet matote užrašus „denai“ ir „laikros“. Nekreipiate į juos dėmesio? O vertėtų.

           Kas yra denai – audinio tankumas. Kuo tankesnis audinys, tuo storesni siūlai, tuo daugiau ir denų. Taigi į denus dėmesį turite atkreipti rinkdamosis pėdkelnės storį.

6-15 denų – pačios ploniausios pėdklenės, skirtos oficialiems vakariniams renginiams, bei karštoms vasaros dienoms, jei pėdkelnės yra privaloma oficialios aprangos dalis.

20-40 denų – aukso viduriukas. Jos nėra visai permatomos ir tinka visiems metų laikams.

50–180 denų – pačios storiausios pėdkelnės, skirtos šaltajam laikotarpiui. Jų sudėtyje dažnai būna medvilnės, mikrofibros, akrilo ar vilnos.

          Kas yra elastanas – tai pėdkelnių elastingumas. Kuo daugiau elastano, tuo pėdkelnės elastingesnės. Įsidėmėkite, kad elastano gali būti iki 40%. Jei pakuotėje nurodomas didesnis kiekis – pėdkelnės tikriausias padirbtos.

3-5% elastano reiškia, kad visas elastanas bus liemenyje, o pati kojinė bus neelastinga, todėl greitai susigarankščiuos ir tikrai neatrodys patraukliai.

12-17% elastano turintys gaminiai yra labiausiai tinkami kasdieniam dėvėjimui. Tokios sudėties pėdkelnėse elastanas yra paskirstytas tolygiai, taigi pėdklenės tarnaus ilgai.

25-30% elastano – tai pėdkelnės, turinčios gydomųjų savybių (antivarikozinių bei anticeliulitinių).

          Pėdklenių kaina labiausiai priklauso nuo elastano kiekio. Kuo daugiau elastano, tuo ir pėdkelnės brangesnės. Taigi, besirinkdamos pėdkelnes, būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos kriterijus. O į klausimą „kas svarbiau: kokybė ar kaina?“ paliekame atsakyti Jums.